Hasło - Michał Sternadel Hasło

Światło: Zapal | Zgaś

Hasło

Dodano: 02.04.2009, 20:36:34

Zapewne jest wielu z Was, którzy najnormalniej w świecie mi nie uwierzą -- przede wszystkim chyba Ci, którzy znają mnie z życia realnego, ale również i Ci, którzy mieli styczność z poufnymi hasłami, które tworzyłem dla nich...

Dzisiaj około godziny 11:20, obwarowany dwoma komputerami, instrukcją obsługi UPS\'a oraz dodatkowego modułu baterii, z laptopem na kolanach przez 12 minut dumałem. Gdybym stanął naprzeciw siebie, uśmiałbym się do rozpuku -- moje silnie zmarszczone czoło ku dołowi, przymrużone z wysiłku oczy i obawa w co chwilę cofających się palcach z nad ciemnej jak noc klawiatury laptopa. Grymas wdarł się na usta, oczy samoczynnie powędrowały w kierunku sufitu, plecy oparły się mocniej na powiedzmy, że ergonomicznym krześle. Poirytowanie w żyłach rozprowadziło się błyskawicznie, a ja sam sobie nie mogłem uwierzyć, że wreszcie się to stało...
...zapomniałem hasła,
dokładniej, początkowej jego składowej. Złośliwi mogą zacząć wytykać mnie palcami, bowiem hasła używałem prawie codziennie przez ostatnie 6 lat (wiem, wiem, że o całe 5 lat i 11 miesięcy za długo). Słońce powiada, że to z przemęczenia i dłubania przy tych komputerach. W rzeczy samej, ostatnio moja głowa musiała przyswoić dość sporą ilość przeróżnych haseł do kont administratora. Trudność polega w tym, że owe hasła nie mogą być proste jak kwiatek, gdyż zabezpieczają pokaźną już bazę danych osobowych, a zgodnie z ustawą hasło musi składać się z co najmniej ośmiu znaków, wielkich i małych liter, i znaków specjalnych lub cyfr, i zmieniać się w okresie nie dłuższym niż miesiąc na inne. Pozostało mi chyba współczuć samemu sobie.


Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników witryny Michała Sternadela. Witryna Michała Sternadela nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.
#2
Data utworzenia:24.04.2009, 23:26:27
Autor:Dominik C.
Treść:A ja bym pogrzebał w bazie i ustawiał zawsze to samo hasło ;)
#1
Data utworzenia:05.04.2009, 04:10:46
Autor:Webster
Treść:A toż nie można jakoby zapisać hasła na niehackowalnej, niepodatnej na trojany i luki w zabezpieczeniach systemu i  sieci analogowej kartce celulozowej? PS. Ja wierzę, że można zapomnieć hasła ;) Szczególnie, jeśli tu i tam jest ich różnorodność.

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...