Zaczarowany las - Michał Sternadel Zaczarowany las

Światło: Zapal | Zgaś

Zaczarowany las

Dodano: 05.07.2008, 16:10:33

Znalazłem wreszcie nagranie, które wychowało mnie na porządnego, szanującego przyrodę człowieka. Była to moja ulubiona kaseta z dziecięcych czasów. Obecnie ma 28 lat, bo Zaczarowany las, autorstwa Lecha KonopińskiegoWłodzimierza Ścisłowskiego, na muzyce Mieczysława Janicza nagrano w 1980 roku. Według mojej opinii nagranie jest wciąż aktualne, a raczej -- bardziej aktualne niż kiedyś. Gdzieś w internecie widziałem, że można jeszcze kupić od starych koneserów winylowe płyty LP na 33 rpm. Byłoby cudownie to mieć wraz z pięknym adapterem, który wylądował już dawno na śmietniku, ku moim silnym protestom. W załączniku, trochę przydługi fragment (przepraszam), w którym Miś wyraża cudowną kwestię. Ja dziś również przez te tranzystory jestem chory i nie mogę się doczekać tak na prawdę prawdziwego urlopu, kiedy to będę mógł przesłuchać starych kaset, których mam jeszcze parę. Tymczasem zajmuję się generowaniem streszczenia tak zwanych badziewi, które potrzebne będzie, żeby udowodnić, że jestem już na tyle znudzony, że mogę być każdym innym.

Nawiasem mówiąc, aby nie posądzono mnie o to, że tylko biadolę o przeszłości i dzieciństwie -- doskonałe narzędzie do odszumiania plików dźwiękowych nazywa się Gnome Wave Cleaner, szczególnie przy użyciu algorytmu Lorber & Hoeldrich. Z kasety na komputer dźwięk nagrałem w ReZound, który po prostu lubię. Wkrótce będę musiał się zająć zgraniem mojej kolekcji na cyfrowe nośniki, bo ich data przydatności do życia się powoli kończy.

Dodane obrazy:
Zaczarowany las
Dodane załączniki:
  1. 10560037-mis.mp3 (261.1 KB)

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników witryny Michała Sternadela. Witryna Michała Sternadela nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.
#1
Data utworzenia:10.11.2012, 15:04:27
Autor:jarek
Treść:też się tego naszukałem :) z przerwami jakieś 3 lata... nie znałem niestety tytułu, miałem jedynie w pamięci okładkę jak się później okazało 'zaczarowanego lasu'. ps. wersja 'cyfrowa' krąży w sieci, pozdrawiam!

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...