Usterka - Michał Sternadel Usterka

Światło: Zapal | Zgaś

Usterka

Dodano: 12.07.2007, 11:29:01

Wczoraj oczywiście kolejne starcia z Novell NetWare... Tym razem skrypty logowania, z którymi nie ma oczywiście problemu, dopóki człowiek wierzy, że one wykonują się zgodnie z założeniem autorów systemu. Szkopuł w tym, że nie wykonywały się tak jak producent zapewniał. Winny -- domyślny system uprawnień do kontenera, został szybko przeze mnie zauważony, jednak brak mapowania %home_directory spowodował, że jak to każda praca, również i ta stała się denerwująca... Winne -- licencje na stanowiska robocze. Gdzieś znalazłem stare licencje, jakie posiadaliśmy i zaaplikowałem, na razie jest 20 stanowisk, ale problem pojawia się po 10, więc licencje stare nie za bardzo pomogły... Cóż, trzeba będzie pewnie zbierać pieniądze.

Dzisiaj usterka. /var/log/apache2/error_log zajmował 2.1GB i wypełnił się w przeciągu 6 godzin (od 01.12 do 07.30). Wszystko przez źle sporządzone skrypty PHP głównego użytkownika serwera. Ponieważ wiadomo, że szefowi nie można rozkazać zmiany skryptów na lepsze, powiększyłem limit pamięci dla PHP oraz czas wykonywania dwukrotnie, co zmniejszyło komunikaty o błędach. No i zmieniłem oczywiście loglevel, aby podczas mojego urlopu nic złego się nie przytrafiło.

Czeka mnie jeszcze konwersja bazy danych, ale to już myślę, że po urlopie, bo wymaga to trochę ostrożności oraz czuwania nad tym, czy wszystko przebiegło pomyślnie.


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...