Back to roots -ver. 2.0 - Michał Sternadel Back to roots -ver. 2.0

Światło: Zapal | Zgaś

Back to roots -ver. 2.0

Dodano: 30.10.2007, 21:15:20

Dzisiaj znowu ucieszony klepie biedę na czarnym ekranie terminala, używając links'a, irssi, wget'a i wszystkich tych magicznych rzeczy, z którymi zaczynałem moją najwspanialszą i najdłuższą w życiu przygodę.

Co? -- tak wiem, już drugi raz w tym roku, ba, w przeciągu 2 miesięcy wymieniam system, tak -- dobrze myślicie, bo klikadła nie lubię, tak -- bo tez się zepsuło. Dlaczego? Zachciało mi się mieć Gimp'a 2.4, którego widziałem na zrzutach ekranów i wyczytałem ze zmian na prawdę sporo, ale starsza wersja klikadła nie miała tego w paczkach, nigdzie nie mogłem znaleźć .deb'a. Mówicie, że mogłem sobie to skompilować -- mogłem, równie dobrze mogłem skompilować sobie cały system. Dwa dni temu wiec, stwierdziłem, ze może warto chociaż raz poczuć się jak baran i wpisać magiczną komendę, która na oficjalnej stronie wiki jest polecana. Przecież skoro jest napisane, że polecana -- nie powinna nic zepsuć -- pomyślałem i wklepałem nie sudo do-release-update, bo ile można to sudo i hasła podawać... Wpisałem zwykle do-release-update i czekałem na efekty. Ooo... zwiesiło się wszystko. Czyżby glibc6 namieszało? Reset pomógł, filesystemy wstały (wow). Ooo... zawiesiło się znów. Reset pomógł... VFS: Unable to mount root fs on dev (0,0)... Co za pech. Wspomogłem się chroot'em, skompilowałem jądro, które ktoś bezczelnie mi usunął (zapewne to ten super user-friendly skrypt).

Wstało!

Kiedy już odpaliłem duperele graficzne, aby przeglądać www (bo w samym netcat'ie to trudno) czcionki powiększyły się o 10pt, DRI jak nie działało tak nie działa, Conky mrugało jak szalone, a ja wpisałem mkfs.ext3 /dev/hda5 i szczęśliwy włożyłem do napędu płytkę, instalując moją ukochaną dystrybucję.

Ja, polecam robić upgrade klikadła starą, dobrą metodą debiana: vi /etc/apt/sources.list (...) apt-get dist-upgrade

Wracam jak skompiluje X-window.


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...