Zaciśnij kabel sam - Michał Sternadel Zaciśnij kabel sam

Światło: Zapal | Zgaś

Zaciśnij kabel sam

Dodano: 09.07.2009, 10:22:54

Czasem przychodzi taki czas, kiedy trzeba przenieść serwer w inne miejsce. Tak zwane wakacje, dla małoletniej, szkolnej młodzieży to wspaniała okazja, aby to wykonać. Wszyscy wtedy malują pomieszczenia, na białe, ponure kolory, lub również białe i również ponure, niebieskawe kolory (kolory są tylko dwa lub też tylko jeden, jak kto woli). Wtedy to właśnie takie przeprowadzki serwerów są wymuszane przez malarzy, elektryków, sprzątaczy, managerów czy innych pracowników, wykonujących potrzebne prace. Żeby więc serwer działał dalej, należy utworzyć na nowo całą infrastrukturę sieci, przeciągnąć kable, montować gniazdka, kombinować przedłużacze, klucze do pomieszczeń... To strasznie wydłuża downtime serwera, gdyż przecież administrator serwera dowiaduje się o przenosinach serwera ostatni, więc pokusiłem się, aby przenieść serwer w miejsce już okablowane, zmieniając jedynie położenie kilku kabli w patch-panelu, wpinając w odpowiedni switch, tuż za bramką, a jeszcze przed routerem.

Planowany downtime to tylko 4 godziny, który wydłużył się na około 16 godzin, z przerwami na zefir, który powodował, że kabel był wetknięty mocniej.

Morał z tego taki: Nie korzystaj z kabli zaciśniętych przez kogoś innego, bo nie masz pewności, czy zaciśnięte są dobrze, chyba, że sam źle zaciskasz kable...


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...