Gdybym mógł mówić muzyką... - Michał Sternadel Gdybym mógł mówić muzyką...

Światło: Zapal | Zgaś

Gdybym mógł mówić muzyką...

Dodano: 28.04.2008, 23:20:51

...nic bym nie powiedział.

Powoli we mnie zbiera się duch młodości, który przymusza do uruchomienia Fast Tracker II pod czystym DOS'em. Mimo, że wiem, że nic nie ułożę -- bardzo dawno już go przecież nie widziałem. Wiem, że te szczeniackie produkcje, które spłonęły wraz z dyskiem twardym były niczego siebie warte, ale fajnie zrobić coś swojego, nawet jeśli będzie to nazywane przez wszystkich ciszą.

Gdybym umiał grać na pianinie...
...zachorowałbym na chorobę Parkinsona.

Na szafie czeka keyboard, dwie książki do nauki gry, akordy, oktawy... Już głowa chyba nie do tego. Marzył mi się fortepian, czarny staruszek, o wyrzeźbionej przez czas sylwetce, pachnący starym drewnem, lekko rozstrojony.

Analogia to magia...
...światło też.

Na biurku leży aparat fotograficzny, zero-jedynkowe zdjęcia czekają w czymś na kształt półprzewodników, udając, że są piękne, na wywołanie w programie graficznym. Chciałbym jeszcze to zmienić, suszyć papier na sznurku, przypięty drewnianym kołkiem na bieliznę małżonki, w czerwono-ciemnym pokoju, w którym zapach fajkowego tytoniu nigdy jeszcze nie ulotnił się do końca.

Zamiast bujać w obłokach...
...wolałbym w bujanym fotelu.

Marzyłem długo, o ciemnym, drewnianym fotelu, który delikatnie skrzypi w ruchu wahadłowym, wgniatając nogi w drewniane deski niepomalowanej podłogi kuchni.

Chciałbym zasadzić jabłoń...
...by pielęgnować soczyste owoce...

...i rozdać wszystkie Słońcu.


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...