SFD -- wrażenia. - Michał Sternadel SFD -- wrażenia.

Światło: Zapal | Zgaś

SFD -- wrażenia.

Dodano: 16.09.2007, 11:33:53

Wczoraj mimo zaawansowanej, porannej grypy udało mi się jednak pojawić na wykładach, zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Oprogramowania. Zdążyłem na wykład o Jabberze, podobno wykład o grach nie odbył się w ogóle. Było trochę niedomówień, pomówień i niedociągnięć, ale bawiłem się na nim świetnie. Potem przyszedł czas na drm i tak na prawdę, mimo, że połowa ludzi właśnie wtedy opuściła salę, był to na prawdę ciekawy wykład. Można się było z niego dowiedzieć, że posiadanie zainstalowanego oprogramowania, które umożliwia oglądanie płyt DVD jest przestępstwem, a ludzie posiadające te programy są ścigani z urzędu. Super -- jesteśmy kryminalistami. Teraz jak usłyszę zarzut: Za posiadanie, będę wiedział, że jest prawdziwy.
Potem pojawiły się problemy techniczne związane z internetem, dlatego wykład Pascon'a został przesunięty na późniejszy plan. Zdarza się każdemu, organizatorzy zwalili winę na windows'a. W zamian pojawił się wykład o CLUG, który był według mnie dość wierną kopią witryny.
Software dla windows -- okazuje się, że ciężko było przedstawić wiele programów, ale podstawowe zostały naświetlone. Tu, zaczęła szaleć publika, dogadywanie, adoracja, sprzeczności, błędy, szybkość itd. Dzięki temu wykład stał się żywy. Miałem wrażenie, że jeden człowiek ma wielką chęć odwrócenia się od płatnych programów ku "naszej" alternatywie. Miło...
Jak obiecałem, napiszę: Pascon zapomniał dodać w swojej prezentacji wzmianki o darmowych trojanach dla systemu windows. Według mnie powinny znaleźć się na pierwszym miejscu, ale to tylko moje skromne zdanie.
After party jak zawsze -- było najlepsze. Wróciłem około 23, zamierzałem -- o 19. Z gadżetów -- wziąłem 2 długopisy sponsora, dla dziewczyny, a Pascon przekazał płytkę z Ubuntu 7.04, które chętnie oddam w dobre ręce, bo mnie to nie potrzebne.
Mam nadzieję, że za rok będzie równie fajowo.


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...