Perfidny pendrive (PP). - Michał Sternadel Perfidny pendrive (PP).

Światło: Zapal | Zgaś

Perfidny pendrive (PP).

Dodano: 20.09.2007, 20:14:17

Dzisiaj, gdy wetknąłem mojego super pendrive'a do laptopa Uli, stwierdziłem po raz kolejny, że klikadełko -- jak ja to nazywam, czyli Ubuntu ma trochę namieszane w ustawieniach (z resztą teraz to chyba większość dystrybucji tak ma, ale testowałem na Ubuntu)... Do rzeczy więc:

Jak wiadomo, Ubuntu ceni sobie Gnome (ostatnio wyszło 2.20), w sumie nie dziwię się, bo jest to szybki i fajny WM, też często używam. Można sobie ustawić w tym menadżerze okien opcję automatycznego podmontowywania nośników czy to wsuniętych, czy podłączanych. Fajna opcja, gdy ktoś wkłada sobie płytkę z plikami, podłącza odtwarzacz muzyki, czy zwykłego pendrive'a. A co, gdy podłączy mojego Perfidnego Pendrive'a? Przeniesie się w erę Napalonych 16, kiedy to bliżej nieokreślona ilość okien pięknej przeglądarki została otwierana w losowych miejscach pulpitu...

Jak to zrobić?* To dziecinnie proste, potrzebny będzie nam "zwykły pendrive" oraz narzędzie fdisk. Należy założyć na nim tyle partycji, ile się da. Ja nie wykonywałem nic, bo mam dwie partycje na pendrive oraz dane, które na nim potrzebuję mieć. Może kiedyś -- wykonam. Dwie partycje == dwa okienka nautilus'a. 255 partycji == 255 okienek nautilusa. Niech żyje klikadełko!

*Nie róbcie tego w domu!


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...