Unable to mount VFS... - Michał Sternadel Unable to mount VFS...

Światło: Zapal | Zgaś

Unable to mount VFS...

Dodano: 20.08.2007, 09:55:41

W sobotę, podczas upgrade jądra mojego serwera nastąpiło nieoczekiwane zdarzenie. Komputer nie wstał. Dopiero dzisiaj rano mogłem dostać się do tak zwanej serwerowni, aby zobaczyć, co się stało. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem komunikat jądra oraz mrugające na klawiaturze diody.

ata_piix 0000:00:1f.2: no available legacy port

Acha -- pomyślałem, że znów coś pozmieniali w jądrze, a ja oczywiście przegapiłem Changelog. Wraz z jajkiem 2.6.22 CONFIG_SATA_INTEL_COMBINED zostało usunięte i żyj sobie człowieku z własnymi problemami. Chce się tu aż napisać słowa pana Linusa: "Chcesz dobrego programu -- napisz se go sam". Uleczyłem za 3 razem, przepis podam poniżej, jak to ludzie czynią na swoich blogach, tylko po to, abym poczuł się dziś użyteczniejszy:
CONFIG_BLK_DEV_IDE_SATA=n
CONFIG_IDE=y
ATA=y
ATA_PIIX=y
BLK_DEV_PIIX=y

oraz zbootowanie jądra z opcją ideX=noprobe

Obsługa sata powróciła i mam nadzieje, że będzie się miała dobrze, a drugi dysk, podpięty na innym kanale również został rozpoznany, więc wróciłem do rzeczywistości. Oczywiście, jak ktoś nie chce się bawić, może skorzystać z ide-legacy, aby jego dysk SATA był rozpoznawany jako hdX... z tym, że transfer będzie wynosił 3-4Mb/s.


Dodaj komentarz

Szybki kontakt:

Pozostaw zółtą karteczkę-wlepkę pod adresem:
Kraków, ul. Pawia 3 z id: #776AFFDA# oraz wiadomością. Jak nie zginie -- odczytam.

Ostatnie fotografie


Paproć
Paproć

Grzyb
Grzyb

  Więcej...